Özdener KOYUTURK (Piyano)

İstanbul’da doğdu. Türkiye’de Tango Müziğinin öncülerinden besteci ve orkestra şefi Necdet KOYUTÜRK!ün oğludur. Hasan Ali Yücel İlkokulu, Levent Ortaokulu, Beyoğlu Ticaret Lisesi, Boğaziçi Üniversitesi ve Okan Üniversitesi Konservatuarında okudu.

Müziğe 10 yaşında babasından aldığı eğitim ile başladı. Piyano çalmayı öğrendi. Berklee College of Music “Corresponence School” orkestra düzenleme programına katıldı. İlerleyen zamanlarda İlteriş Sun ile solfej ve armoni, Nurtap Sümer ile piyano, Göknil Bişak ile Türk Müziği, Mustafa Arabacı ile Şan Teknikleri çalıştı.

1976 yılında dönemin hafif müzik solistlerine besteler yaparak müzik yaşamına başladı. 100’den fazla bestesi plak, kaset ve CD olarak yayınlandı. 1990 yılından itibaren Özdener Koyutürk Orkestrası olarak sahnelerde tanındı. TV ve Radyo programları, konser ve stüdyo kayıtları ile geçen 10 yılın sonunda orkestra yeniden yapılandırıldı ve OKOTANGO Quartet olarak günümüze gelindi.

Özdener KOYUTÜRK; OKOTANGO Quartet’in grup lideri ve piyanist’i olmanın yanı sıra repertuardaki parçaların düzenlemelerini de yapmaktadır. Tango müziğine ilaveten popüler müzik solistleri için beste ve düzenlemeler yapmakta, uzun/kısa metrajlı filmler, çizgi filmler ve reklam filmleri için müzikler yazarak müzik hayatını sürdürmektedir.